NAUKA KITESURFINGUsportu nie tylko dla odważnych

Jeżeli odwiedziliście naszą stronę to dlatego, że interesuje Was KITESURFING. Zrobiliście właśnie pierwszy krok, aby zacząć uprawiać najbardziej odlotowy sport wodny na ziemi! Od odpalenia swojego latawca i bezpiecznej dawki czystej adrenaliny dzieli Was już tylko trochę czasu.

Dlaczego warto postawić na taką aktywność, jak nauka kitesurfingu? Ten nowy sport, który polega na poruszaniu się po wodzie za pomocą specjalnie skonstruowanego latawca łączy w sobie elementy żeglarstwa oraz tych wszystkich sportów gdzie jeździ się na różnego rodzaju deskach. Można śmiało powiedzieć, że jest on następnym krokiem ewolucji sportów deskowych, wywodzących się z surfingu, tj. windsurfingu, wakeboardingu, czy skateboardingu. Poruszanie się na desce ślizgającej się po wodzie wymaga wytrenowania zmysłu równowagi lecz jest to zmysł, który posiada każdy człowiek. Niektórzy aktywnie używają go przy okazji uprawiania innych sportów takich jak chociażby narciarstwa, snowboarding, jazdy na deskorolce czy nawet na hulajnodze ;). Do tego nauka kitesurfingu może okazać się wspaniałą przygodą! Bez większego problemu, po wykonaniu kilku prostych ćwiczeń, nawet wybudzony ze śpiączki szczęściarz popłynie na KITE!!! Obecnie z racji postępującego rozwoju kitesurfingu można wyodrębnić dwa główne nurty tego sportu: kiteSURFING, w którym chodzi bardziej o ujeżdżanie fal, czyli uprawianie klasycznego surfingu na falach przy pomocy kitowej deski zbliżonej trochę do małej deski surfingowej oraz kiteBOARDING, gdzie pływając po płaskiej wodzie na krótkiej desce, przypominającej trochę wodny snowboard (wakeboard), można oprócz samej przyjemności żeglowania wykonywać w powietrzu wspaniałe skoki. Jest to jednak rozróżnienie, którego dokonuje się na najwyższych poziomach zaawansowania, a dla naszych potrzeb będziemy używać po prostu klasycznego terminu KITESURFING. Możecie być pewni, że nauka kitesurfingu będzie dla Was niesamowitym przeżyciem!