NAUKA KITESURFINGUsportu nie tylko dla odważnych

Jeżeli odwiedziliście naszą stronę to dlatego, że interesuje Was KITESURFING. Zrobiliście właśnie pierwszy krok, aby zacząć uprawiać najbardziej odlotowy sport wodny na ziemi! Od odpalenia swojego latawca i bezpiecznej dawki czystej adrenaliny dzieli Was już tylko trochę czasu.

Ten nowy sport, który polega na poruszaniu się po wodzie za pomocą specjalnie skonstruowanego latawca łączy w sobie elementy żeglarstwa oraz tych wszystkich sportów gdzie jeździ się na różnego rodzaju deskach. Można śmiało powiedzieć, że jest on następnym krokiem ewolucji sportów deskowych, wywodzących się z surfingu, tj. windsurfingu, wakeboardingu, czy skateboardingu. Poruszanie się na desce ślizgającej się po wodzie wymaga wytrenowania zmysłu równowagi lecz jest to zmysł, który posiada każdy człowiek. Niektórzy aktywnie używają go przy okazji uprawiania innych sportów takich jak chociażby narciarstwa, snowboarding, jazdy na deskorolce czy nawet na hulajnodze ;). Ale bez większego problemu, po wykonaniu kilku prostych ćwiczeń, nawet wybudzony ze śpiączki szczęściarz popłynie na KITE!!! Obecnie z racji postępującego rozwoju kitesurfingu można wyodrębnić dwa główne nurty tego sportu: kiteSURFING, w którym chodzi bardziej o ujeżdżanie fal, czyli uprawianie klasycznego surfingu na falach przy pomocy kitowej deski zbliżonej trochę do małej deski surfingowej oraz kiteBOARDING, gdzie pływając po płaskiej wodzie na krótkiej desce, przypominającej trochę wodny snowboard (wakeboard), można oprócz samej przyjemności żeglowania wykonywać w powietrzu wspaniałe skoki. Jest to jednak rozróżnienie, którego dokonuje się na najwyższych poziomach zaawansowania, a dla naszych potrzeb będziemy używać po prostu klasycznego terminu KITESURFING.

Kursy Kitesurfingowenasza oferta szkoleniowa

Nasze kursy kitesurfingowe prowadzimy według standardów międzynarodowej organizacji IKO - International Kiteboarding Organization. Prowadzone przez nas szkolenia są poparte naszym wieloletnim doświadczeniem oraz dopasowane do warunków panujących w Polsce. Kursy odbywają się w grupach 2, a maksymalnie 3 osobowych. Jako kursanci pozostajecie pod ciągłą opieką instruktora. Asekurując się nawzajem pomagacie sobie i wykonujecie wspólnie ćwiczenie. W miłym towarzystwie i przy wzajemnej motywacji dokonacie najszybszych postępów.