Kurs Indywidualny nasza oferta szkoleń kitesurfingowych

Nasza szkoła posiada licencje Polskiego Związku Kitesurfingu (PZKITE ) w związku z tym w naszej szkole kursy kitesurfingu prowadzimy według standardów - PZKITE.
Szkolenia są poparte naszym wieloletnim doświadczeniem oraz dopasowane do warunków panujących w Polsce. Treningi przebiegają według tej samej metodyki, co kurs grupowy, ale odbywają się indywidualnie, sam na sam z instruktorem. Podczas zajęć na wodzie sprzęt wliczony w cenę kursu pozostaje wyłącznie do Twojej dyspozycji, nie dzielisz się nim z innymi kursantami. W zależności od możliwości i umiejętności jest szansa szybszy postęp i przechodzenie do kolejnych etapów bez czekania na innych. Wszystkie podane ceny zawierają cały niezbędny sprzęt do uprawiania kitesurfingu (w tym piankę), opiekę instruktora, ubezpieczenie grupowe oraz asekurację na wodzie.

Kurs Intro
czas trwania ok. 2h

Nie jesteś przekonany czy kitesurfing jest dla Ciebie? Chcesz sprawdzić na własnej skórze czy podołasz wyzwaniu? Kurs intro jest to wstęp do dalszego szkolenie, podczas którego poznasz ogólne zasady:

• bezpieczeństwa,
  • budowy, rozkładania i podłączania latawca,
  • okna wiatrowego,
  • zapoznasz się z zasadami pilotowania latawca 2 linkowego komorowego.

Po tym etapie zdecydujesz czy załapałeś zajawkę i czy ten sport jest dla Ciebie. Jeśli TAK to kolejnym krokiem jest Etap 1 mając zaliczoną już jego połowę idziesz dalej ku Twojej przygodzie z kitesurfingiem.

Etap I + II jest najczęściej wybieraną opcją przez naszych kursantów, po tych 2 etapach stajesz się samodzielnym kitesurferem, potrafiąc bezpiecznie wystartować i wylądować latawiec, dobrać odpowiedni sprzęt do danych warunków, panować nad latawcem i jego mocą, zrestartować latawiec z wody oraz ślizgać się na desce.

Indywidual Etap I -
czas trwania 3-4h

Teoria:

• omówienie zasad budowy latawca (pompowany i komorowy)
  • zapoznanie się z pojęciem okna wiatrowego
  • bezpieczeństwo, zasady pierwszeństwa prawa drogi
  • podstawy sterowania latawcem
  • fizyka pracy latawca
  • teoria wiatrowa
  • budowa i rodzaje desek kitesurfingowych.

Praktyka:

• przygotowanie sprzętu do pływania (rozkładanie i składanie)
  • noszenie, obracanie, zabezpieczenie latawca
  • sterowanie kite'a 2 linkowego komorowego (treningowego)
  • sterowanie latawca 4 linkowego pompowanego
  • poruszanie się latawcem po oknie wiatrowym (zegar)
  • ćwiczenia na wodzie: body dragi: body dragi na halsie, przez zenit, kontrola i prowadzenie latawca 1 ręką
  • użycie systemów bezpieczeństwa

Indywidual Etap II
czas trwania 3-4h

• teoria startu latawca
  • zasady regulacji deski podczas płynięciu w ślizgu (ostrzenie)
  • nauka pracy latawca do startu, nauka ustawienie się do startu
  • doskonalenie prawa drogi i zasad bezpieczeństwa.

Praktyka:

• nauka użycia systemu de-power
  • samodzielny start latawca
  • restart latawca z wody
  • halsowanie pod wiatr (po zgubioną deskę)
  • nauka koordynacji latawca i deski jednocześnie
  • ćwiczenia przygotowujące do startu z deską
  • samodzielne zakładanie deski na wodzie
  • pierwsze próby startu (na oba halsy)
  • pływanie z wiatrem
  • symulowana akcja self rescue na wodzie (zachowanie się w sytuacjach awaryjnych)

ETAP 1 + 2 - przy płatnośći z góry za kurs 10h – 1800 zł
Cena zawiera cały niezbędny sprzęt do uprawiania kitesurfingu (w tym piankę), opiekę instruktora, ubezpieczenie grupowe, asekurację na wodzie.

Indywidual Etap III
cena: 200 zł/h

Teoria:

• teoria użycia krawędzi deski (ostrzenie, odpadanie)
  • dobór latawca do warunków
  • nauka zwrotów
  • podstawy pierwszych skoków

Praktyka:

• dobór, przygotowanie, wystartowanie kite'a samodzielnie
  • nauka i doskonalenie ostrego pływania na wiatr
  • pierwsze próby zwrotów