Kurs Grupowy nasza oferta szkoleń kitesurfingowych

Nasza szkoła posiada licencje Polskiego Związku Kitesurfingu (PZKITE ) w związku z tym w naszej szkole kursy kitesurfingu prowadzimy według standardów - PZKITE. Prowadzone przez nas szkolenia oparte są na wieloletnim doświadczeniu oraz dopasowane do warunków panujących w Polsce. Kursy odbywają się w grupach 2, a maksymalnie 3 osobowych. W przypadku kursów grupowych nie trzeba zgłaszać się w 2-3 os aby odbyć taki kurs, wystarczy, że wybierzesz tę drogę szkolenia, a my zapewnimy pozostałe osoby do grupy. Jako kursanci pozostajecie pod ciągłą opieką instruktora. Asekurując się nawzajem pomagacie sobie i wykonujecie wspólnie ćwiczenie. W miłym towarzystwie i przy wzajemnej motywacji dokonacie najszybszych postępów. Wszystkie podane ceny zawierają cały niezbędny sprzęt do uprawiania kitesurfingu (w tym piankę), opiekę instruktora, ubezpieczenie grupowe oraz asekurację na wodzie.

Kurs Intro
czas trwania 2-3h

Nie jesteś przekonany czy kitesurfing jest dla Ciebie? Chcesz się przekonać i sprawdzić na własnej skórze czy podołasz wyzwaniu? W takim razie ten etap jest dla Ciebie. Kurs intro jest to wstęp do dalszego szkolenia, podczas którego poznasz ogólne zasady:

• bezpieczeństwa,
  • budowy, rozkładania i podłączania latawca,
  • okna wiatrowego,
  • zapoznasz się z zasadami pilotowania latawca 2 linkowego komorowego.

Po tym etapie zdecydujesz czy załapałeś zajawkę i czy ten sport jest dla Ciebie. Jeśli TAK to kolejnym krokiem jest Etap 1 - mając zaliczoną już jego połowę idziesz dalej ku Twojej przygodzie z kitesurfingiem.

Etap I + II jest najczęściej wybieraną opcją przez naszych kursantów, po tych 2 etapach stajesz się samodzielnym kitesurferem, potrafiąc bezpiecznie wystartować i wylądować latawiec, dobrać odpowiedni sprzęt do danych warunków, panować nad latawcem i jego mocą, zrestartować latawiec z wody oraz ślizgać się na desce.

Starter Etap I
czas trwania 4-5h (1 – 2 dni wietrzne)

Teoria:

• omówienie zasad budowy latawca (pompowany i komorowy)
  • zapoznanie się z pojęciem okna wiatrowego
  • bezpieczeństwo, zasady pierwszeństwa prawa drogi
  • podstawy sterowania latawcem
  • fizyka pracy latawca
  • teoria wiatrowa
  • budowa i rodzaje desek kitesurfingowych.

Praktyka:

• przygotowanie sprzętu do pływania (rozkładanie i składanie)
  • noszenie, obracanie, zabezpieczenie latawca
  • sterowanie kite'a 2 linkowego komorowego (treningowego)
  • sterowanie latawca 4 linkowego pompowanego
  • poruszanie się latawcem po oknie wiatrowym (zegar)
  • ćwiczenia na wodzie: body dragi: body dragi na halsie, przez zenit, kontrola i prowadzenie latawca 1 ręką
  • użycie systemów bezpieczeństwa
  • restart latawca z wody

Starter Etap II
czas trwania 4-5h (1 – 2 dni wietrzne)

• teoria startu latawca
  • zasady regulacji deski podczas płynięciu w ślizgu (ostrzenie)
  • nauka pracy latawca do startu, nauka ustawienie się do startu
  • doskonalenie prawa drogi i zasad bezpieczeństwa.

Praktyka:

• nauka użycia systemu de-power
  • samodzielny start latawca
  • halsowanie pod wiatr (po zgubioną deskę)
  • nauka koordynacji latawca i deski jednocześnie
  • ćwiczenia przygotowujące do startu z deską
  • samodzielne zakładanie deski na wodzie
  • pierwsze próby startu (na oba halsy)
  • pływanie z wiatrem
  • symulowana akcja self rescue na wodzie (zachowanie się w sytuacjach awaryjnych)

Pakiet  1 + 2 – przy płatności z góry cena 1250 zł/os/ czas trwania 10h (3-4 dni wietrzne) – po tym etapie stajesz sie samodzielnym kitesurferem. Cena zawiera cały niezbędny sprzęt do uprawiania kitesurfingu (w tym piankę), opiekę instruktora, ubezpieczenie grupowe, asekurację na wodzie

Starter Etap III