Poradyoraz odpowiedzi na ważne pytania

Chciałbym się wybrać na obóz tygodniowy ale nikt z moich znajomych nie podziela mojej zajawki, co robić?

Nic prostszego, wybierz termin przyjedź do nas, a na pewno spotkasz mase ludzi z podobną zajawką u nas na kursie.

Co potrzebuje mieć ze sobą zaczynając kurs?

W cenie szkolenia zapewniamy cały niezbędny sprzęt potrzebny do szkolenia ( pianki, trapezy, latawce, deski itp ). Wystarczy że zgłosisz się do nas z kąpielówkami, ręcznikiem, okularami słonecznymi, cieplejszym ubraniem na czas po wyjściu z wody i dobrym humorem – resztę zostaw nam.

Co to jest okno wiatrowe ?

Okno wiatrowe jest to przestrzeń, w której porusza się latawiec.

Czy często zdarzają się kontuzje?

Jak wspomnieliśmy wyżej dopóki uprawią się kitesurfing z głową jest sportem bezpiecznym. Przez 10 lat prowadzenia przez nas szkoleń jedynymi kontuzjami jakię się przytrafiły naszym kursantom były 2 skręcone kostki. ( odpukać i oby tak dalej )

Czy jest to sport niebezpieczny?

Kitesurfing jest to sport ekstremalny, łączący kilka żywiołów, natomiast gdy się go uprawia z głową, zaczyna pod okiem wykwalifikowanej kadry, a kontynuje myśląc i mając respekt do niego, staję sie sportem bezpiecznym i przyjemnym. Dzisiejsze systemy bezpieczeństwa są na tyle sprawne i intuicyjne, że praktycznie w sekunde jesteśmy w stanie się wypiąć z latawca.

Czy są jakieś ograniczenia wagowe?

Przyjmuje się dolną granicę wagową na 35 kg, żeby móc w pełni panować nad mocą latawca, natomiast górnej granicy jako takiej nie ma.

Czy trzeba się jakoś wcześniej przygotować fizycznie przed kursem?

Kitesurfing to sport techniczny, praktycznie cała siła zapięta jest na trapezie, więc absolutnie nie jest sportem siłowym. Ogólna sprawność fizyczna, kondycja, koordynacja wystarczy aby opanować pływanie.

Czy trzeba się wcześniej zapisywać?

Najlepiej tak, przychodząc z marszu zapisać się na kurs może się okazać że na dzisiejszy dzień grafik już jest pełny lub pierwsze okienko jest dopiero na popołudnie.

Czy z daną kontuzją mogę uprawiać kitesurfing?

Wszystko zależy od tego co to za kontuzja i jakie są zalecenia lekarza. Najlepiej przed kursem skonsultować z nami jakie główne partie mięśniowe i stawy pracują, a następnie udać się do lekarza na konsultację.

Ile dni trwa kurs?

Wszystko zależy od opcji kursu, która się wybierzę. Przykładowo najczęściej wybierany kurs: etap  1 + 2 czyli 10-12h - trwa ok 3-4 dni wietrznych. Jeśli tylko wieje, staramy się wykorzystać wiatr do maksimum możliwości.

Ile kosztuje kurs?

W zelżności od wybranej opcji szkoleniowej ceny są różne. Uśredniając :

- Koszt godziny od osoby w grupie 2 os na instruktora – 100zł/h
- Koszt godziny indywidualne – 160-200zł/h

Jaki wiatr jest potrzebny by lekcja się odbyła?

Wiatr, który umożliwia sterowanie latawcem powinien być powyżej 2 Beauforta, minimum aby latawiec utrzymywał się w powietrzu to 8-10 wezłów.

W jakim wieku można zacząć przygodę z kitesurfingiem?

8-10 lat to jest wiek, w którym można rozpocząć przygodę z kitesurfingiem, oczywiście każde dziecko rozwija się inaczej i nie możemy wymagać że od razu że będzie pływać , ale przygodę z latawcem można rozpocząć. Posiadamy odpowiedni mały sprzęt ( latawce, pianki, trapezy ) oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, żeby uczyć już tak młodych adeptów kitesurfingu.

 

Kursy Kitesurfingowenasza oferta szkoleniowa

Nasze kursy kitesurfingowe prowadzimy według standardów POLSKIEGO ZWIĄZKU KITESURFINGU - PZKITE
Prowadzone przez nas szkolenia są poparte naszym wieloletnim doświadczeniem oraz dopasowane do warunków panujących w Polsce. Kursy odbywają się w grupach 2, a maksymalnie 3 osobowych. Jako kursanci pozostajecie pod ciągłą opieką instruktora. Asekurując się nawzajem pomagacie sobie i wykonujecie wspólnie ćwiczenie. W miłym towarzystwie i przy wzajemnej motywacji dokonacie najszybszych postępów.

Lubisz sport, wyzwania, podniesiony poziom adrenaliny? Lubisz przebywać w wodzie, w powietrzu? unosić się, a czasem spadać? Liczy się dla Ciebie w życiu dobra zabawa, ruch i fajne emocje? Kursy kitesurfingu byłyby tym, co Cię zadowoli - dlaczego nie spróbować pójść na taki kurs?

Co z nami zyskujesz? Wspaniałą przygodę, która może zaowocować zrodzeniem się miłości na całe życie. Grono kitesurferów powiększa się z każdym rokiem o kolejnych entuzjastów tego sportu. Organizujemy kursy kitesurfingu nad morzem w dobrze zorganizowanej otoczce towarzyszącej. Do naszego sportu potrzebny jest wiatr, ale w dni bezwietrzne także nie pozwoli Wam się nudzić. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Otaczamy każdego kursanta szczegółową uwagą, więc nie ma możliwości, że wyjedziesz od nas niezadowolony albo nie nauczony. Chcemy łączyć sport z przyjemnością i pokazywać radość z aktywnego spędzania czasu. W wolnych chwilach podczas obozu szkoleniowego zapewniamy masę ciekawych atrakcji uzupełniających.