Gdzie Pływać

Odpowiedni akwen wodny, dobrze dobrany sprzęt, sprzyjające warunki atmosferyczne - to wszystko składa się w całość tzw. mistyczny kitesurfing. Z racji specyfiki naszego ulubionego sportu musimy zapewnić sobie dużo miejsca na wodzie gdyż nie pływamy na rowerze wodnym za to mamy przed sobą latawiec w odległości kilkunastu metrów.

Najlepszymi miejscami są duże zatoki, otwarte morskie plaże jak i duże jeziora. Zbyt małe i otoczone zabudowaniami lub drzewami akweny mogą przysporzyć problemów. W takich miejscach wiatr, mając do pokonania wiele przeszkód, będzie porywisty i nierówny. Idealnym miejscem jest spot bez drzew i innych przeszkód, tak aby można było bezpiecznie startować i lądować latawiec. Dobra plaża kite`owa musi być obszerna aby można było swobodnie rozłożyć sprzęt. Na plaży nie powinno być ostrych elementów takich jak szkło,kamienie,ostre trawy,ponieważ materiał, z którego wykonany jest latawiec jest delikatny i bardzo łatwo jest go uszkodzić np. szurając latawcem po ziemi..

Przy uprawianiu kitesurfingu nie ma znaczenia czy pływamy po wodzie słodkiej czy też zasolonej. Dobrze jest aby poziom wody, przynajmniej podczas nauki sportu, był stosunkowo płytki – tak abyśmy mogli łapać nogami grunt i czuli się komfortowo i bezpiecznie. Oczywiście nie może być zbyt płytko, aby nie narazić się na kontuzje – na przykład lądując duży skok w wodzie do kostek.