kitesurfingjaki sprzęt jest potrzebny

BAR
drążek sterowniczy

Wykonany z włókien szklanych i węglowych, pokryty antypoślizgową pianką służy do sterowania latawcem. Latawiec jest podłączony do trzymanego przez pilota drążka za pomocą linek (od 2 do 5 linek o długościach od 15 do 30m). Mimo potencjalnej dużej siły latawca trzymanie w dłoniach drążka nie stanowi większego wysiłku, ponieważ jest on przyczepiony do specjalnej uprzęży, którą sterujący latawcem – pilot – ma założoną na pasie.

Deska
Nieodzowny element potrzebny do uprawiania surfingu, czyli ślizgania się po wodzie.

Wykonany z włókien szklanych i węglowych, pokryty antypoślizgową pianką służy do sterowania latawcem. Latawiec jest podłączony do trzymanego przez pilota drążka za pomocą linek (od 2 do 5 linek o długościach od 15 do 30m). Mimo potencjalnej dużej siły latawca trzymanie w dłoniach drążka nie stanowi większego wysiłku, ponieważ jest on przyczepiony do specjalnej uprzęży, którą sterujący latawcem – pilot – ma założoną na pasie.

Kite
Czyli po polsku latawiec

Unosi się w powietrzu, jak to na latawiec przystało, za pomocą wiatru. Istnieją różne rozmiary i kształty latawców. W zależności od wagi jeźdźca i siły wiatru zasadniczo stosuje się powierzchnie od 6 do 18 m2.

Występują 2 główne typy kite`ów to jest komorowe oraz pompowane, te pierwsze wypełniają się powietrzem atmosferycznym, które wpada do komór, wypełniając je i nadając tym samym latawcowi kształt (wyglądają trochę jak skrzydła paralotni), natomiast latawce pompowane mają wewnątrz gumowe tuby z zaworkami (popularnie zwane kondomami), które przed pływaniem nadmuchuje się pompką. Latawiec do kitesurfingu jest specjalnie skonstruowany tak aby był lekki, zwinny i stabilny w powietrzu. Na jego jakość wpływ ma wiele czynników poczynając od używanych materiałów, a kończąc na rozmieszczeniu szwów.

Pompka
tak poprostu pompka

Do nadmuchiwania latawców dmuchanych potrzebujemy specjalnego urządzenia wdmuchującego powietrze, jakim jest pompka. Pompka ręczna, choć ostatnio ma konkurenta w postaci elektrycznej sprężareczki na baterie, pozostaje wspaniałym przyrządem służącym pośrednio do rozgrzewki.

Przy szykowaniu latawca do startu trzeba go napełnić powietrzem, a pompując ręczno-nożną pompką rozgrzewamy te same partie mięśni, których używać będziemy już niebawem na wodzie.

Zatem najlepszym sposobem na uchronienie się od kontuzji nierozgrzanych mięśni i ścięgien jest pompowanie.

Strój
potocznie nazywany pianka

W zależności od tego gdzie i o jakiej porze roku uprawiać będziemy kitesurfing musimy wyposażyć się w odpowiedni strój. W chłodnym Bałtyku w maju lepiej mieć ciepłą neoprenową piankę, specjalne gumowe buty i dobra opaskę na głowę, lecz już po drugiej stronie Półwyspu Helskiego w lecie w wodach Zatoki Puckiej wystarczy nam krótka pianka, albo nawet czasami shorty i lycra. W innych miejscach, w zależności głównie od temperatury wody, będziemy musieli wybierać podobnie, czy kosztem ruchomości naszego ciała ubierzemy się w grubą piankę czy też możemy pozwolić sobie na lekki, niekrępujący strój. I to niezależnie czy chodzi o rejony Morza Bałtyckiego, Adriatyku czy nawet Oceanu Spokojnego.

Trapez
to właśnie uprząż

Wykonany z mocnych materiałów i w odpowiedni sposób uszyty, wygodny, pas trapezowy odciąża ręce kite`ra. Dzieje się to w ten sposób, że puszczona z środka drążka sterowniczego linka jest podczepiona do trapezu, przekazując całą siłę latawca do środka ciężkości człowieka. Jednym słowem nie trzymamy 15 metrowego latającego “wora” w rękach tylko siedzimy sobie na nim wygodnie, sterując tylko delikatnie dłońmi!

Kursy Kitesurfingowenasza oferta szkoleniowa

Nasze kursy kitesurfingowe prowadzimy według standardów POLSKIEGO ZWIĄZKU KITESURFINGU - PZKITE
Prowadzone przez nas szkolenia są poparte naszym wieloletnim doświadczeniem oraz dopasowane do warunków panujących w Polsce. Kursy odbywają się w grupach 2, a maksymalnie 3 osobowych. Jako kursanci pozostajecie pod ciągłą opieką instruktora. Asekurując się nawzajem pomagacie sobie i wykonujecie wspólnie ćwiczenie. W miłym towarzystwie i przy wzajemnej motywacji dokonacie najszybszych postępów.

Lubisz sport, wyzwania, podniesiony poziom adrenaliny? Lubisz przebywać w wodzie, w powietrzu? unosić się, a czasem spadać? Liczy się dla Ciebie w życiu dobra zabawa, ruch i fajne emocje? Kursy kitesurfingu byłyby tym, co Cię zadowoli - dlaczego nie spróbować pójść na taki kurs?

Co z nami zyskujesz? Wspaniałą przygodę, która może zaowocować zrodzeniem się miłości na całe życie. Grono kitesurferów powiększa się z każdym rokiem o kolejnych entuzjastów tego sportu. Organizujemy kursy kitesurfingu nad morzem w dobrze zorganizowanej otoczce towarzyszącej. Do naszego sportu potrzebny jest wiatr, ale w dni bezwietrzne także nie pozwoli Wam się nudzić. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Otaczamy każdego kursanta szczegółową uwagą, więc nie ma możliwości, że wyjedziesz od nas niezadowolony albo nie nauczony. Chcemy łączyć sport z przyjemnością i pokazywać radość z aktywnego spędzania czasu. W wolnych chwilach podczas obozu szkoleniowego zapewniamy masę ciekawych atrakcji uzupełniających.