Kursy i wyjazdy kitesurfingowenasza oferta na szkolenia kitesurfingowe

Nasza szkoła posiada licencje Polskiego Związku Kitesurfingu (PZKITE ) w związku z tym w naszej szkole kursy kitesurfingu prowadzimy według standardów - PZKITE.
Są one poparte naszym wieloletnim doświadczeniem oraz dopasowane do warunków panujących w Polsce. Kursy odbywają się indywidualnie lub w grupach 2 osobowych. Jako kursanci pozostajecie pod ciągłą opieką instruktora. Asekurując się nawzajem, pomagacie sobie i wykonujecie wspólnie ćwiczenie. Organizujemy także wyjazdy kitesurfingowe w miłym towarzystwie i przy wzajemnej motywacji, dzięki czemu dokonacie najszybszych postępów.

Organizowane przez nas wyjazdy kitesurfingowe mają formę atrakcyjnych szkoleń, podczas których można poznać najważniejsze zasady uprawiania tego sportu, techniki pływania oraz szczegóły dotyczące korzystania z poszczególnych akcesoriów kitesurfingowych. Proponujemy dwa etapy szkoleń. Szkolenia kitesurfingowe na pierwszym etapie mają za zadanie teoretyczne omówienie zasad budowy latawca oraz specyfiki jego funkcjonowanie, omówienie poszczególnych rodzajów desek do kitesurfingu itp. W zakresie praktyki wyjazdy na pierwszym etapie pozwalają m.in. nauczyć się, jak przygotować sprzęt do pływania, poznać podstawy sterowania latawcem (w tym użycie systemów bezpieczeństwa) oraz wykonywać podstawowe ćwiczenia na wodzie (takie jak np. kontrola i prowadzenie latawca 1 ręką). W przypadku szkoleń drugiego etapu w praktyce można nauczyć się specjalnych, profesjonalnych technik surfowania z wykorzystaniem latawców. Ponadto trenuje się takie manewry jak pływanie z wiatrem, samodzielne zakładanie deski na wodzie i wiele innych.

Gallery Thumb I

Kurs Intro
czas trwania 2-3h cena: 250 zł

Jeśli nie wiesz czy kitesurfing jest dla ciebie, chcesz sie przekonać i sprawdzić na własnej skórze ten etap jest dla ciebie, jest to wstęp do dalszego szkolenie, podczas którego poznasz ogólne zasady:

 • bezpieczeństwa,
 • budowy, rozkładania i podłączania latawca,
 • okna wiatrowego,
 • zapoznasz się z zasadami pilotowania latawca 2 linkowego komorowego.

Po tym etapie możesz zdecydować czy złapałeś zajawke i ten sport jest dla ciebie, jeśli TAK przystępujesz do 1 Etapu mając zaliczoną już jego połowę i idziesz dalej ku twojej przygodzie z kitesurfingiem.

Etap I + II jest najczęściej wybieraną opcją przez naszych kursantów, po tych 2 etapach stajesz się samodzielnym kitesurferem, potrafiąc bezpiecznie wystartować i wylądować latawiec, dobrać odpowiedni sprzęt do danych warunków, panować nad latawcem i jego mocą, zrestartować latawiec z wody oraz ślizgać się na desce.

Gallery Thumb I

Starter Etap I 
czas trwania 4-5h cena: 500

Teoria:

 • omówienie zasad budowy latawca (pompowany i komorowy)
 • zapoznanie się z pojęciem okna wiatrowego
 • bezpieczeństwo, zasady pierwszeństwa prawa drogi
 • podstawy sterowania latawcem
 • fizyka pracy latawca
 • teoria wiatrowa
 • budowa i rodzaje desek kitesurfingowych.

Praktyka:

 • przygotowanie sprzętu do pływania (rozkładanie i składanie)
 • noszenie, obracanie, zabezpieczenie latawca
 • sterowanie kite'a 2 linkowego komorowego (treningowego)
 • sterowanie latawca 4 linkowego pompowanego
 • poruszanie się latawcem po oknie wiatrowym (zegar)
 • ćwiczenia na wodzie: body dragi: body dragi na halsie, przez zenit, kontrola i prowadzenie latawca 1 ręką
 • użycie systemów bezpieczeństwa
Gallery Thumb I

Starter Etap II 
czas trwania 5h cena: 500

Teoria:

 • teoria startu latawca
 • zasady regulacji deski podczas płynięciu w ślizgu (ostrzenie)
 • nauka pracy latawca do startu, nauka ustawienie się do startu
 • doskonalenie prawa drogi i zasad bezpieczeństwa.

Praktyka:

 • nauka użycia systemu de-power
 • samodzielny start latawca
 • restart latawca z wody
 • halsowanie pod wiatr (po zgubioną deskę)
 • nauka koordynacji latawca i deski jednocześnie
 • ćwiczenia przygotowujące do startu z deską
 • samodzielne zakładanie deski na wodzie
 • pierwsze próby startu (na oba halsy)
 • pływanie z wiatrem
 • symulowana akcja self rescue na wodzie (zachowanie się w sytuacjach awaryjnych)

Kursy Kitesurfingowenasza oferta szkoleniowa

Nasze kursy kitesurfingowe prowadzimy według standardów POLSKIEGO ZWIĄZKU KITESURFINGU - PZKITE
Prowadzone przez nas szkolenia są poparte naszym wieloletnim doświadczeniem oraz dopasowane do warunków panujących w Polsce. Kursy odbywają się w grupach 2, a maksymalnie 3 osobowych. Jako kursanci pozostajecie pod ciągłą opieką instruktora. Asekurując się nawzajem pomagacie sobie i wykonujecie wspólnie ćwiczenie. W miłym towarzystwie i przy wzajemnej motywacji dokonacie najszybszych postępów.

Lubisz sport, wyzwania, podniesiony poziom adrenaliny? Lubisz przebywać w wodzie, w powietrzu? unosić się, a czasem spadać? Liczy się dla Ciebie w życiu dobra zabawa, ruch i fajne emocje? Kursy kitesurfingu byłyby tym, co Cię zadowoli - dlaczego nie spróbować pójść na taki kurs?

Co z nami zyskujesz? Wspaniałą przygodę, która może zaowocować zrodzeniem się miłości na całe życie. Grono kitesurferów powiększa się z każdym rokiem o kolejnych entuzjastów tego sportu. Organizujemy kursy kitesurfingu nad morzem w dobrze zorganizowanej otoczce towarzyszącej. Do naszego sportu potrzebny jest wiatr, ale w dni bezwietrzne także nie pozwoli Wam się nudzić. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Otaczamy każdego kursanta szczegółową uwagą, więc nie ma możliwości, że wyjedziesz od nas niezadowolony albo nie nauczony. Chcemy łączyć sport z przyjemnością i pokazywać radość z aktywnego spędzania czasu. W wolnych chwilach podczas obozu szkoleniowego zapewniamy masę ciekawych atrakcji uzupełniających.