Egipt 2023, Soma Bay, wiosna 2023

Wyjazd Kitesurfingowy Egipt, Soma Bay, Wiosna 2023

Wiosną, gdy w Polsce za oknem jeszcze szaro buro i ponuro zapraszamy Was do Egiptu. Jeśli planujesz wyjazd w tym czasie, Soma Bay jest idealnym miejscem do odpoczynku: słońce, wiatr, 5gwiazdkowy hotel i wesoła ekipa 🙂 złap z nami trochę słońca 
 
Termin :
Pełna dowolność terminu, sam wybierz jaki Ci pasuje, a my przygotujemy ofertę 🙂 Na chwilę obecną potwierdzone terminy i naszych instruktorów między 30 marca a 15 czerwca 2023 :) 
Zapraszamy do kontaku 🙂
Długość pobytu od 4 do 21 dni 🙂
 
Cena :
 
Hotel, Sentido Palm Royal Soma Bay 5* od ok 4500* All In. / 7 dni   ( hotel na samym spocie, przy bazie surfmotion )
 
Hotel, Caribbean Soma Bay 5* od ok 3500* All In. / 7 dni  ( hotel oddalony ok 15-20 min spacerem od spotu bazy surfmotion ) 

Pickalbatros Aby Soma 5* ( ex. Amway ) od ok 3200 All in / 7 dni ( dojazd taksówką do bazy surfmotion ) 

*ceny mogą ulec niewielkiej zmianie, w zależności od aktualnych cen touroperatorów
Wylot : Katowice, Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk


Soma Bay – Niewielka, spokojna zatoka Morza Czerwonego położona pomiędzy Makadi Bay a Safagą. Położona 55 km na południe od Hurghady. Zatoka stanowi idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, rozległe płycizny, niewielkie pływy oraz brak rafy koralowej to jej największe atuty. Soma Bay sprzyja luksusowemu wypoczynkowi z dala od zgiełku wielkich miast. Do zatoki przynależą liczne pola golfowe nazywane swoistą „zieloną pustynią”, które notowane są w międzynarodowych rankingach najlepszych pól golfowych.
Spot do pływania i szkolenia znajduję się bezpośrednio przy naszym Hotelu.
Ogrom płytkiej, płaskiej wody stanowi miejsce bezpieczne i przyjazne nauczaniu oraz pływaniu na kitesurfingu. Baza wyposażona jest w przechowywanie sprzętu, chill zone oraz kompresor, zapewnia również obowiązkową asekurację. Bardzo szeroka plaża pozwala na zostawianie dużej ilości rozłożonego sprzętu bez przeszkadzania innym użytkownikom. Statystyki wiatrowe dla tego regionu są bardzo dobre - najlepsze od maja do października. Mówi się, że specyficzne ukształtowanie terenu powoduje zwiększenie siły wiatru o 1 – 1,5 stopnia w skali Beauforta w stosunku do Hurghady

Cena zawiera:
- opiekę rezydenta
- podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu podróżnego
- wyżywienie zależnie od wybranej opcji
- zakwaterowanie w pokojach 2osobowych
- transfer lotnisko-hotel-lotnisko
- przelot


Cena nie zawiera:
- ubezpieczenia od uprawiania kitesurfigu ( opcjonalnie ) , ubezpieczenia premium oraz ubezpieczenia kosztów rezygnacji

-wizy Egipskiej ( 25 USD )
- szkolenia kitesurfingowego i wypożyczenia sprzętu
- 7 dni korzystania z bazy kitesurfingowej i asekuracji na akwenie -  90 e ( płatne gotówką w bazie ) - jest to obowiązkowa opłata w Egipcie za korzystanie z bazy i asekuracje rescue na wodzie
- transferu własnego sprzętu w samolocie ( quiver, nie dotyczy osób szkolących się lub wypożyczających sprzęt ) SZKOLENIA I SPRZĘT: 
10h szkolenia w grupach 2 os na instruktora (na każdym poziomie zaawansowania) – 1400zł*

10h szkolenia indywidualnego - 2300 zł * 

7 dni wypożyczenia kompletu sprzętu – 1400zł ( nie dotyczy osób szkolących się ) 

*W cenie zawarty jest cały niezbędny sprzęt do szkolenia, transport sprzętu, ubezpieczenie sprzętu, instruktor

Pro Camp 

 

Znasz już podstawowy kitesurfingu, pływasz swobodnie w prawo i w lewo, ale nie wiesz co robić dalej? Jeśli chcesz się rozwijać, nauczyć kilku trików i wskoczyć na wyższy level kitesurfingu - weź udział w Pro Campie KiteSzkoły! Podczas codziennej intensywnej nauki pod okiem doświadczonych instruktorów, popartej wieczorną video/foto analizą, osiągniesz olbrzymie postępy. Dokładając do tego świetny spot, stabilny wiatr, wiedzę oraz zaangażowanie naszej kadry instruktorskiej - to prawdziwy przepis na sukces. ProCamp odbędzie się przy minimum 3 osobach chętnych. 

Cena:
1000pln (1 tydzień -12h)
1500pln (2 tygodnie - 18h)

Galeria z poprzedniego wyjazdu : 

galeria soma bay

Film z wyjazdu : 

https://youtu.be/PNSZSYhB3no

 

INFORMACJE COVID: 
 

Kursy i obozy kitesurfingowe w najlepszych miejscach świata

Podczas wyjazdów oprócz możliwości nauki kitesurfingu oraz podnoszenia swoich umiejętności na każdym poziomie, dajemy możliwość testowania najnowszego sprzętu firm WainmanHawaii!